Bedelli askerlik yerleri açıklandı!

Bedelli askerlik yerleri açıklandı!

Bedelli askerlik uygulamasına ilişkin celp takvim süreci işliyor.  Edinilen bilgiye göre müracaat sürecini tamamlamış bedelli askerlik hizmetine  tabi yükümlülerden, üç celp döneminden ilkinde temel askerlik eğitimi alacaklara  ilişkin bilgiler, e-Devlet sistemi üzerinden yayımlandı.

Yükümlüler, temel askerlik eğitimi alabilecekleri birlikleri sistem  üzerinden öğrenebilecek. Bilgiler ayrıca yükümlülerin, adlarına kayıtlı cep  telefonlarına da mesaj olarak gönderilecek.

Milli Savunma Bakanlığınca, bedelli askerlikten faydalanmak  isteyenlere üç celp döneminde temel askerlik eğitimi verileceği, ilk celp  döneminde birliklere sevk işleminin 15 Eylül'de, ikinci sevk işleminin 6 Ekim'de,  üçüncü sevk işleminin ise 27 Ekim'de yapılacağı açıklanmıştı.

İkinci celp dönemine ilişkin sevk bilgileri 6 Eylül'de, üçüncü celp  dönemine ilişkin bilgiler ise 27 Eylül'de e-Devlet sistemi üzerinden ilan  edilecek. İlk 3 dönemde yer almayan diğer yükümlülerin celp planlaması ise 3  Kasım'dan sonra yapılarak ayrıca duyurulacak.

(Milliyet)