Can YAMAN ile dobra dobra..

Can YAMAN ile dobra dobra..

''Robot değil, sağlıklı bir erkeğim''

Son zamanların dikkat çeken isimlerinden olan Can Yaman açıklamalarda bulundu. İşte Erkenci Kuş dizisinin başrol oyuncularından Can Yaman'ın açıklamaları;

''Robot değil, sağlıklı bir erkeğim'' - Sayfa 1

Star TV ekranlarında yayınlanan ve başrollerini Demet Özdemir ile Can Yaman'ın paylaştığı Erkenci Kuş daha başlar başlamaz izleyiciler tarafından çok sevildi. Can ve Sanem karakterleri bu yıl belkide en beğenilen ikililer arasında yer alacak. Dizide Can karakterine hayat veren Can Yaman dizi ve oyunculuk hakkında çok önemli açıklamalarda bulundu. İşte Can Yaman'ın röportajı:

 

''Robot değil, sağlıklı bir erkeğim'' - Sayfa 2

Kısa sürede yıldızınız parladı, ‘yeni jön’ diye anılmaya başladınız. Sebebi fiziğiniz mi yoksa oyunculuğunuz mu?

 

- Sadece fizikle bir şey olmaz. Benden daha yakışıklı birçok insan var. Oyunculuk bir bütün. Fizikten daha önemli olan bazen verdiğin bir ifade olabiliyor. Bunu size sağlayan da zekânız ve duygularınızdır.

 

''Robot değil, sağlıklı bir erkeğim'' - Sayfa 3

Ama yeni diziniz ‘Erkenci Kuş’ta sürekli üstsüzsünüz?

- Sürekli değilim (gülüyor). Bir hayran geçenlerde “Ferrariniz olsa siz üstünü örter misiniz” yazmıştı. Bu bir yaz dizisi. Karakter spor yapıyor, görsel tarafı var, kış gelince öyle olmayacaktır.

 

''Robot değil, sağlıklı bir erkeğim'' - Sayfa 4

 

Rol için de olsa ekranda bu kadar soyunmak sizi rahatsız ediyor mu?

 

- Hep sporla uğraştım. Takım arkadaşlarınız spor salonunda çıplak dolaşır ve çıplaklığa karşı bir rahatlığınız oluşur. O yüzden soyunmak beni rahatsız eden bir şey değil.

 

''Robot değil, sağlıklı bir erkeğim'' - Sayfa 5

 

Eskiden seksi kadın oyuncular reyting getirirdi. Artık kaslı erkekler mi getiriyor?

 

- Bu bir bütün. Önemli olan senaryoya o sahnenin uygun olması. Ben karakter için ciddi bir hazırlık dönemi geçirdim. Haftanın beş günü boks ve crossfit yaptım. Reşadiye’de babamla kaldığım evin kış bahçesini bir spor salonuna çevirdim. Genetik olarak da şanslıyım.

  

''Robot değil, sağlıklı bir erkeğim'' - Sayfa 6

 

Sizi genelde aynı tarz karakterleri oynamakla eleştiriyorlar. Ne düşünüyorsunuz bu konuyla ilgili?

 

- Bu yorumları yapanlar dizileri izlemeyen, hakkımda her şeyi bildiğini düşünüp aslında hiçbir şey bilmeyenler. En önemsediğim şey tekrara düşmemek. ‘Gönül İşleri’nde aşiret çocuğunu canlandırdım, ‘Hangimiz Sevmedik’te diş hekimiydim, ‘Erkenci Kuş’ta önemli bir fotoğrafçıyı oynuyorum. Canlandırdığım Can karakteri dünyayı geziyor. Doğayla iç içe, vahşi bir tip. Lakabı; ‘albatros kuşu’. Bu, yedi yıl havada kalabilen, sürekli göç eden, tekeşli bir kuş.

 

''Robot değil, sağlıklı bir erkeğim'' - Sayfa 7

 

CİNSEL ENERJİSİ OLMAYAN BİRİ ÇOK MUTSUZDUR: Ülkenin en seksi erkeklerinden biri olarak görülmek ne hissettiriyor?

 

- Sabahları, “Ne kadar yakışıklıyım” diye uyanmıyorum. Allah böyle yaratmış, bununla barışmak gerek. Ben ünlü olduktan sonra bir anda insanlar bana bakmaya başlasaydı, “Aa ben ne oldum” diyebilirdim. Ama bunun öncesi de var.

 

* Hep mi ilgi görürdünüz?

 

- Ukalaca algılama ama çocukluğumdan beri hep okulun en yakışıklısıydım. Bana her zaman ilgi vardı. Bir şeyler yeni başlamadı yani, sadece arttı.

 

    

''Robot değil, sağlıklı bir erkeğim'' - Sayfa 8

Bu durumdan hiç çektiniz mi?

 

- Erkek arkadaşlarım dışarıya çıktığımızda “Senin yanında durmayalım, ekmeğimizle oynuyorsun” der. Bir yandan kendi çevrenizdeki dedikodu ağı çok çalışıyor. Hakkınızda olmayan hikâyeler uyduruluyor.

 

Robot değil, sağlıklı bir erkeğim

 

Türkiye’nin ‘yeni en seksisi’ olarak hayatınızda seksin yeri ne?

 

- Cinsel enerjisi olmayan biri çok mutsuzdur. Bu konu benim için bütün sağlıklı insanlar kadar önemli. Devamını merak edenler; Akrep burcuyum, bu burcun özelliklerine bakabilirler.

 

    

''Robot değil, sağlıklı bir erkeğim'' - Sayfa 9

Çapkın mısınız?

 

- Birilerine bakıp yanına giderek konuşmak gibi bir tavrım hiç olmadı. Bir ortama girdiğimde kadınlar onlara bakıyorum sanmasın, yanlış anlamasınlar diye ateş isteyenlerin bile yüzüne bakmadan çakmağı uzatırım. Buna rağmen, bir gün mekânda bir kız gelip “Niçin hepimize sırtını dönüyorsun? Bu daha çok hoşumuza gidiyor” dedi.

 

915

    

''Robot değil, sağlıklı bir erkeğim'' - Sayfa 10

 

ATATÜRKÇÜYÜM BELLİ İLKELERİM VAR: Apolitik misiniz?

 

- Her şeyle ilgili fikrim var ama politika konuşmayı sevmem. Atatürkçüyüm, belli ilkelerim ve değer yargılarım var. Hümanistim, iyi bir insan olunması gerektiğine inanıyorum.

 

Türkiye ve dünya gündemine dair fikirleriniz neler?

 

- Hukuk fakültesi boyunca arkadaşlarımızla sohbetlerimiz, hep sorunları çözmek üzerineydi. Ama Türkiye öyle bir ülke ki her gün yeni bir sorun var. Birçok sorun da sizi aşıyor. Ben de bir şeyleri fark edip sonu olmadığı için konuşmaz hale geldim.

 

 

    

''Robot değil, sağlıklı bir erkeğim'' - Sayfa 11

 

 

ASLA HOMOFOBİK DEĞİLİM: Üç sene önce sosyal medyada “Asla eşcinsel rolü oynamam” diye bir açıklama yaptınız...

 

- Twitter’da hayranlar soru soruyordu. Bu cevabı da yazan ben değildim, babamdı. O zamanlar benim işlerime çok müdahildi.

 

Oynar mısınız yani?

 

- Bugüne kadar iç dünyamla paralellikleri olan, kendimi yansıtabileceğim karakterler seçtim. Bu anlamda öyle bir karakteri yansıtamayacağımı düşünüyorum.

    

''Robot değil, sağlıklı bir erkeğim'' - Sayfa 12

 

Homofobik misiniz?

 

- Asla homofobik değilim.

 

Gay’lerin ilgisi sizi rahatsız ediyor mu?

- “Bir şeylerin ilgisinden rahatsız oluyorum” demek şımarıklık olur, herkes bana ilgi gösterebilir. Ama bir kadın ya da bir adam beni taciz ederse her insan gibi bundan rahatsız olurum.

 

''Robot değil, sağlıklı bir erkeğim'' - Sayfa 13

1315

    

''Robot değil, sağlıklı bir erkeğim'' - Sayfa 14

1415

    

''Robot değil, sağlıklı bir erkeğim'' - Sayfa 15

(HURRİYET)