Derbinin gizli kahramanı!

Derbinin gizli kahramanı!

Galatasaray'ın sezon başında Fulham'dan büyük umutlarla kiraladığı Fildişili futbolcu Jean Micheal Seri, Fenerbahçe deplasmanında adeta hayatının maçını oynadı. Seri, gösterişsiz ama istatistiklere de yansıyan, kusursuz bir performans sergiledi.

Dengeli oynadıDengeli oynadı

Galatasaray'ın Fenerbahçe'yi 20 yıl sonra deplasmanda yendiği maçta Galatasaraylı birçok oyuncu önemli işler yaptı.

Jean Michael Seri ise adeta görünmez kahramandı. Maçta gol veya asist anlamında skora direkt etki edemese de pas, ikili mücadele ve ofans-defans dengesi anlamında Seri, sahanın en iyisiydi.

Sezon başı Fulham'dan büyük umutlarla kiralanan fakat sezonun ilk yarısında çok inişli çıkışlı bir grafik sergileyen Seri, derbinin yıldızı oldu.

İstatistikler Seri diyor

İstatistikler Seri diyor

Maçın adamı olarak Onyekuru ve Donk başta olmak üzere birkaç isim öne çıksa da istatistikler, maçın adamı olarak Seri'yi gösteriyor.

Jean Michael Seri, maç boyunca 79 kez topla buluştu ve yüzde 97 isabetli kısa pas oranı yakaladı. Seri'yi asıl öne çıkaran ise 12'de 12 uzun pas istatistiği yakalaması.

Defansif aksiyon olarak ise 5 ikili mücadelenin 3'ünü kazanan Seri, 2 de kritik top uzaklaştırma yaptı.

Opsiyonu Galatasaray'daSezon sonuna kadar Galatasaray'la kiralık sözleşmesi bulunan Seri, Nice takımından Fulham'a 30 milyon euro'ya gitmişti.

Fulham ise oyuncuyu, Galatasaray'a 1.5 milyon euro kiralama bedeli ve 18 milyon euro satın alma opsiyonuyla kiralamıştı.

Galatasaray, Seri'yi almak isterse 18 milyon ödemek zorunda.