Hava Durumu (07-11-2019)

Hava Durumu (07-11-2019)

Marmara ve Ege’de rüzgar güneyli, Marmara’nın kuzey kesimleri ve Kuzey Ege’de sert esiyor. Güneşlenme Akdeniz’de de İç Anadolu’da da sürüyor. İç Anadolu’da gece sıcaklıkları tek hanelerde. Karadeniz’de de yağış yok, Samsun dolaylarında sıcaklık 24-25 derecelerde. Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu önümüzdeki üç gün güneş almayı sürdürecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinde yağış beklenmiyor. Ülkemizin kuzeybatı kesimlerinin parçalı bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Marmara, İç Ege, Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeyi ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemiz genelinde mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın batısında güneybatıdan yer yer kuvvetli (30-50 Km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

İSTANBUL'DA YARIN HAVA NASIL OLACAK?

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Bölgemiz genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Güney ve Güneybatı yönlerden orta kuvvette, bölgenin batısında yer yer kuvvetli (30-50 Km/saat) olarak esmesi bekleniyor.