Meteoroloji raporu!Sıcaklıklar artıyor!

Meteoroloji raporu!Sıcaklıklar artıyor!

Hava durumu raporları son günlerde sıcaklıkların artmasıyla birlikte en çok araştırılanlar arasında yer alıyor. Özellikle dışarda plan yapanlar, olası bir olumsuzluğa karşı Meteoroloji hava durumu raporlarını yakından takip ediyor. 

Yapılan tahminlere göre yurt genelinde hava sıcaklıkları 2 ila 5 derece artarken Trakya Bölgesi için gün içerisinde sağanak yağış uyarısı yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzeybatı kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve Çanakkale çevreleri ile Edremit Körfezi'nin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Marmara'nın kuzey kıyıları ile Karadeniz kıyı kesiminde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor. Ülkemiz genelinde 2 ila 5 derece artacağı ve mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

İSTANBUL HAVA DURUMU

İstanbul hava durumu ile ilgili en çok merak edilenlerin başında “Yağmur yağacak mı?” sorusunun cevabı yer alıyor. Hemen belirtelim ki bugün İstanbul’a yağmur yağmayacak. Önümüzdeki günler için de İstanbul il genelinde yağış uyarısı beklenmiyor.

Öte yandan sıcaklıkların 23 derece dolaylarında seyretmesi beklenirken havanın parçalı bulutlu, sabah ve gece saatlerinde kuzey kesimleri puslu ve yer yer sisli olması bekleniyor.