Meteoroloji’den İstanbul için son dakika hava durumu ve yağış uyarısı geldi!

Meteoroloji’den İstanbul için son dakika hava durumu ve yağış uyarısı geldi!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden İstanbul başta olmak üzere pek çok il için sağanak yağış ve hava durumu uyarısı geldi. Yeni haftanın ilk gününde yurdun büyük kesiminde sağanak yağışlar etkili olacak. Ekim ayını yaşadığımız şu günlerde yağmurlu havalar etkisini göstermeye başladı.

BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu; Marmara, Kıyı Ege, Doğu Akdeniz, Doğu Karadeniz kıyıları ile Kütahya, Manisa, Antalya, Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın, Sivas ve Ordu çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Balıkesir'in batı kıyıları ile Muğla'nın güney kesimlerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 Kg/m2) olması bekleniyor.

İstanbul hava durumu için Meteoroloji'den son dakika haberi... Yurdun iç ve batı kesimlerinde sağanak yağışların devam edileceği bildirilirken İstanbul gün içerisinde parçalı bulutlu bir hava yaşayacak.

İstanbul hava durumu için Meteoroloji'den son dakika haberi... 

Yurt genelinin parçalı ve çok bulutlu; Marmara, Kıyı Ege, Doğu Akdeniz, Doğu Karadeniz kıyıları ile Kütahya, Manisa, Antalya, Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın, Sivas ve Ordu çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların Balıkesir'in batı kıyıları ile Muğla'nın güney kesimlerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 Kg/m2) olması bekleniyor.

İSTANBUL'DA HAVA DURUMU

İstanbul'da ise bugün 2 gündür devam eden sağanak yağış bugün gün içerisinde ara veriyor. Gündüz sıcaklığı 21 derece civarında devam ederken hava parçalı bulutlu seyredecek. 

Yağmurun ise gece saatlerinde itibaren İstanbul'da tekrar etkili olması bekleniyor.