Meteoroloji’den son dakika “toz aşımı” uyarısı!

Meteoroloji’den son dakika “toz aşımı” uyarısı!

Hava durumu 25 Nisan raporu ve Meteoroloji tarafından yapılan son dakika uyarıları merakla inceleniyor. Yapılan son tahminlere göre yurt genelinde hava sıcaklıklarının 2 ile 4 derece arasında artması bekleniyor. Öte yandan batı bölgelerimiz için toz aşımı uyarısı yapıldı. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; İç Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun batısı parçalı yer yer çok bulutlu, sabah ilk saatlerde Isparta çevreleri hafif sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu akşam ve gece saatlerinde Marmara'nın kuzey kıyıları ile Zonguldak ve Bartın'ın kıyı kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi, bu gece saatlerine kadar Marmara'nın güneyi ile Ege ve Akdeniz bölgelerinde toz taşınımı bekleniyor.

Bununla birlikte hava sıcaklıklarının ise batı, güney ve doğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre, Ülkemizin batı kesimlerinin Kuzey Afrika kaynaklı toz taşınımının Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun batısı ve Batı Karadeniz’de yer yer etkili olacağı tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (hava kalitesinde düşme, görüş mesafesinde azalma, yağış alan yerlerde çamur şeklinde yağış gibi) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Bugün İstanbul il genelinde parçalı ve çok bulutlu havanın gün boyunca etkili olması bekleniyor. Öte yandan sıcaklıkların ise İstanbul il genelinde 20 derece dolaylarında seyredeceği ön görülüyor.(cnnturk)