ÖZGÜR ÇİNAL : Masaj Sağlıklı Yaşamın Bir Parçasıdır !

ÖZGÜR ÇİNAL : Masaj Sağlıklı Yaşamın Bir Parçasıdır !

 Masaj yaptırmak sadece rahatlamanıza yardımcı olmaz, aynı zamanda bağışıklık sisteminize de faydalı olabilir...

Tıbbi masör Özgür Çinal, eğitimimi Hayati Topçu'dan alarak  8 yıldan itibaren profesyonel olarak mesleğini devam ettirmektedir. 

Masör Çinal: Sertifikalı olarak profösyenel şekilde devam etmekte olduğum mesleğimle ilgili  masaj çeşitlerini sizlerle paylaşmak istiyorum.Ünlülerin masörü Hayati Topçu^dan  2 yıl eğitim  aldım. 8 yıldır profesyonel olarak masörlüğe devam etmekle beraber rezidansta kendi yerimde masaj yapmaktayım.Arzu edildiği taktirde evlere, otellere, hizmet vermekteyim.

İstanbul dışına hizmet vermekteyim.

1) İnceltme masajı 15 seansta belden 6 cm ınceltme garantili 
2) Bel Boyun Fıtık tedavi 
3) Selülit Masajı 
4) Refleksoloji masajı 
5) Klasik masaj 
6) Basen Toparlama 
7) Kol Bacak sarkmaları
8 ) Kas kasılmalar eklem ağrıları 
9) Migren tedavi 
10) Kireçlenme ve varis 
11) Çikolata masajı 
12) Yüzdeki sivilce, ve kırmızı lekeleri kendi kullandığım karışımlarla geçirmekteyim.

Deriye, kaslara, kemiklere, eklemlere, eklem çevresi yapılara, dolaşım sistemine, sinir sistemine, salgı bezlerine ve iç organlara etki ederek bu yapıların fonksiyonları üzerinde etkiler oluşturur.

45 dakikalık bir masaj alan kişide lenfosit sayısının artmış olmasının başlıca sebebi, vücudun hastalıklardan korunmasında büyük rol oynayan  beyaz kan hücreleridir. Los Angeles´ta yapılan bir çalışmada kişilerden masaj öncesi ve sonrası incelenmek üzere kan örnekleri alınmış olup; araştırma, masajın diğer fiziksel değişiklikleri de beraberinde getirdiğini kanıtlar niteliktedir. 

Çalışma sonucunda katılımcıların inflamasyon dediğimiz ödem-iltihap durumlarında rol oynayan moleküller olan sitokinlerin daha düşük seviyelere sahip olduğu görülmüştür.  Kronik olarak yüksek düzeyde inflamasyonun astım, kardiyovasküler hastalık ve depresyon gibi durumlarla ilişkili olduğu bilinmektedir.

Refleksoloji Masajı Nedir? Nasıl Uygulanmaktadır?Söz konusu sağlık olduğu zaman tüm bilgiler önemlidir. Gün boyu bir yerden bir yere giderken vücudumuzun ağırlığını taşıyan ayaklarımızın, rahatlatıcı bir özelliğe sahip olduğunu biliyor muydunuz? Uzak Doğu ve Çin ülkelerinde yaygın olarak kullanılan refleksoloji masajları, rahatlamanıza ve ağrı hissettiğiniz bölgeyi hafifletmeye yaramaktadır. Ayaklarımızın alt tabanı, üst tabanı ve bilek çevresi vücudumuzun belirli bölgelerini etkilemektedir. Fakat büyük çoğunluğu ayağımızın altında bulunmaktadır. Bu bölgelere yapacağınız basınç ile dilediğiniz yerin rahatlamasına veya ağrılı olan bölgenizin hafiflemesini sağlayabilirsiniz. Ayaklarımızda, vücudumuzun organlarını temsil eden 120 adet akupunktur noktası vardır ve 7000 sinir uçları , 125 bin ter bezi bulunmaktadır.

REFLEKSOLOJİ MASAJININ VÜCUDA FAYDALARI

  • Bağırsak ve böbreklere kan akışını hızlandırır ve artırır
  • Diyaliz hastalarının sorunlarına hafifletmektedir
  • Kan basıncını düşürmeye yarar, bu sayede rahatlama hissedersiniz ve anksiyeteyi azaltmaktadır
  • Diyabet hastaları, göğüs hastaları, AIDS hastaları ve böbrek hastalarının sorunlarına yardımcı olmaktadır

Instagram hesabım: masor_ozgur_bostanci
.
Randevu almak için numaramdan 7/24 ulaşabilirsiniz. 

İrtibat : 0 536 848 76 96

TIBBİ MASÖR

ÖZGÜR ÇİNAL